ŠKOLNÍ JÍDELNA

Vaříme chutná jídla pro naše děti, zaměstnance a lidi z okolí za velmi výhodné ceny.

Všichni si mohou vybrat ze dvou obědů. Vyvažujeme masitou a bezmasou stravu. Máme v nabídce slané i sladké pokrmy. V poslední době objevujeme pestrý svět salátů. Máme českou klasiku, buchty jako od babičky, kachnu se zelím jako na hody, moderní polévky a další dobroty. Víme, že děckám nejvíc jedou špagáty a krupice, ale učíme je poznávat i nové chutě.

Připravujeme denně  asi 900 obědů, z toho je 240 pro ZŠ Mírové náměstí. Zároveň k nám chodí asi 80 mimoškolních strávníků.

Aktuální JÍDELNÍČEK si můžete prohlédnout ZDE.

Pokyny k výběru z nabídky dvou jídel

Objednávat lze přes terminál umístěný v jídelně nebo přes internet alespoň 5 dní dopředu. Strávníci budou přihlášeni na následující měsíc jako obvykle po zaplacení a budou mít automaticky nastavený oběd č. 1. Budete-li chtít změnit oběd na č. 2 nebo se odhlásit, můžete použít internet nebo terminál. Na internetu máte možnost zkontrolovat stav vašeho stravovacího konta a pokud bude na kontě dostatek prostředků, můžete si sami stravu přihlásit (na týden dopředu). Pokud platba nepřijde, nebudete přihlášeni.

Alergeny v potravinách

Dnem 13. prosince 2014 nabývá účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Toto nařízení upravuje stávající předpisy o označování potravin v EU s cílem umožnit spotřebiteli nebo strávníkovi informovaný výběr potravin a jejich bezpečné použití.

I naše školní jídelna má povinnost označit u každého jídla alergeny, které obsahuje. Jídelna je povinna pouze zveřejnit alergenní složku obsaženou v pokrmu, nebude však brán zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník uhlídat sám. Není možné se věnovat při přípravě a výdeji jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě, případným žádostem o tuto službu nebudeme bohužel moci vyhovět. Jídelna má pouze funkci informační, tak jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Mějte své obědy pod kontrolou. Zde si můžete objednat jídlo přímo na portálu www.strava.cz