Aktuálně probíhající projekty

Odborné a bezbariérové vzdělávání v nových učebnách ZŠ Vančurova Hodonín

Projekt se zaměřuje na zvýšení kvality infrastruktury vzdělávání na Základní škole Hodonín, Vančurova 2, příspěvková organizace. Překládaný projekt prostřednictvím modernizace odborných učeben, posílení bezbariérovosti školy a řešení vnitřní konektivity podporuje zkvalitnění prostředí pro výuku žáků základní školy, posílení jejich klíčových kompetencí a sociální inkluzi.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Registrační č. projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0004338

Žadatel projektu: Město Hodonín

Rozpočet projektu: 8,9 mil. Kč

Hlavní oblasti, které projekt řeší:

• modernizace odborných učeben včetně kabinetů (fyzika, chemie, přírodopis, jazykové učebny)
  • zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu
  • bezbariérovost - výstavba výtahu a bezbariérového WC
  • vedlejší aktivity

Žádost o podporu projektu s reg. č. CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0004338 s názvem "Odborné a bezbariérové vzdělávání v nových učebnách ZŠ Vančurova Hodonín" podaná v rámci 47. výzvy "Infrastruktura základních škol (SVL)" z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Projekt byl schválen a podpořen.

Cíle projektu:

• Zkvalitnění infrastruktury školy v podobě modernizace a obnovy vybavení odborných učeben cizích jazyků, přírodopisu, fyziky a chemie a informatiky.
  • Zvýšení dostupnosti infrastruktury školy formou bezbariérového přístupu k modernizovaným odborným učebnám prostřednictvím vybudování výtahu a dále k vybudování bezbariérového WC.
  • Zkvalitnění vnitřní konektivity školy, která umožní žákům dostupnější, rychlejší a bezpečnější přístup na internet a jeho bezproblémové využití v rámci výuky.

Žáci se budou učit v moderních výukových prostorách, budou používány moderní výukové pomůcky, které napomáhají praktické výuce v odborných předmětech. Škola se stane bezbariérovým zařízením, čímž bude moci poskytovat kvalitní a dostupné vzdělávaní pro všechny žáky bez rozdílu. Řešením vnitřní konektivity bude škola plně připravena na možnosti, které vývoj v oblasti konektivity a internetového připojení nabízí. Investicí do posílení a modernizace vnitřní konektivity bude opět podpořen rozvoj klíčových kompetencí žáků. Budou moci naplno využívat IT vybavení, která již škola vlastní či která budou nově pořízena z projektu.

Celkové výdaje projektu: 9 779 866,- Kč

Celkové způsobilé výdaje projektu: 9 779 866,- Kč

Dotace 90 % (EU 85 % + státní rozpočet 5%) způsobilých výdajů projektu: 8 801 879,40 Kč